Poduszki dekoracyjne poleca nas Czas na Wnętrze

2017-11-12

Poduszki dekoracyjne w domu

Dom to miejsce, w którym odpoczywamy, do którego chcemy wracać po całym dniu pracy, który koi swoją atmosferą i pozwala oderwać się od wszechobecnego chaosu. Dlatego też, coraz większą wagę przywiązujemy do panującej w tym domu atmosfery i staramy się uczynić go miejscem ciepłym i przytulnym. Pomocą służyć w tym mogą dodatki, które zarówno nadają wnętrzom indywidualnego charakteru, jak i służą wygodzie oraz spełniają funkcję dekoracyjną. Czym kierować się przy wyborze tych poduszek? Jak dobrać je do wnętrza i … swojego charakteru?

 

Mocne akcenty

Na rynku dostępny jest szeroki wybór wszelkiego rodzaju poduszek, w tym poduszek dekoracyjnych, o różnych rozmiarach, wzorach i kolorach, a także wypełnieniu, co pozwala wybrać optymalne rozwiązanie, idealnie pasujące do charakteru pokoju. Najbezpieczniejszym wyjściem jest skorzystanie z uniwersalnej zasady, która sprawdza się zarówno w stylizacji modowej, jak i we wnętrzach, czyli postawienie na jeden mocny akcent, by nadać całości wyrazu. Co więcej, postępowanie zgodnie z tą zasadą pozwala błyskawicznie odmienić charakter wnętrza i to bez konieczności uciekania się do remontu czy zakupu nowych mebli.

W takim przypadku, doskonale sprawdzi się dekoracyjna poduszka, która coraz częściej nie służy nam do krótkiej na niej drzemki, ale właśnie do szybkiej metamorfozy pokoju i stworzenia wyjątkowej atmosfery. Decydując się na mocny akcent możemy posłużyć się zarówno kolorem (kontrastującym z kolorem ścian i / lub mebli) bądź też wzorem.

W sezonie jesień / zima 2017 szczególnie modne są wzory nawiązujące do dziecięcych bajek, komiksów, obrazów rodem kalejdoskopu. Sprawdzą się zatem rajskie kwiaty, baśniowe ptaki, teksty ujęte w dymki i postacie z komiksów rodem, jak i warstwowania, tworzące wrażenie trójwymiarowości. Hitem są również hasła i cytaty z mocnym przesłaniem, wyrażające nasz bunt przeciwko czemuś lub też będące swego rodzaju deklaracją. Wciąż modne są ponadto figury geometryczne, szczególnie te tworzące złudzenie optyczne.

 

Mix wrażeń

Nieco bardziej skomplikowany jest dobór wzorów i kolorów w sytuacji, kiedy decydujemy się na kilka poduszek. Aby nie stwarzać wrażenia przypadkowości czy niekontrolowanego chaosu, warto poznać następujące zasady doboru:

  • poduszka wzorzysta oraz poduszka gładka – to najprostsze rozwiązanie, które daje jednocześnie wspaniały efekt i pozwala ograniczyć ryzyko błędu. W tym przypadku, wybieramy jedną poduszkę gładką, najlepiej w jednym kolorze i drugą – z wyrazistym wzorem. Taki układ pozwoli wyeksponować zarówno wzór, jak i grafikę umieszczoną na poduszce (na przykład poduszka żółta, czerwona lub niebieska i druga – poduszka komiksowa z dymkiem „Boom”);

  • poduszka z dużym wzorem i poduszka z małym wzorem – mocny, duży wzór zestawiamy z małym i delikatnym;

  • poduszki o różnych wzorach, ale w tym samym kolorze – atutem tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania nieograniczonej ilości poduszek o różnych wzorach i fakturach materiału pod warunkiem, że będą one w jednym kolorze.

 

Pamiętaj!

Decydując się na wprowadzenie zmian w swoim otoczeniu, możesz dokonać tego dysponując naprawdę niewielkim nakładem środków finansowych. Wystarczy sięgnąć po poduszkę – zarówno w wyrazistym kolorze, jak i o inspirującej czy przyciągającej uwagę grafice. Kluczem do sukcesu jest jednak harmonia bądź przeciwnie – chaos, ale taki, który nie wymyka się spod kontroli.

 

 

Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.48 / 5.00 100 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-17
Miła obsługa, szybko zrealizowane zamówienie.
2024-01-19
Szybka realizacja zamówienia.
pixel