Poduszki w stylu skandynawskim

2017-04-04

Czym wyróżniają się poduszki w stylu skandynawskim?


Skandynawski styl coraz częściej gości w naszych polskich domach. Panuje na niego pewna moda, ponieważ charakteryzuje się delikatnością, prostotą i minimalizmem. Dodatkowo jest wciąż bardzo oryginalny i wyróżniający się. Przez długie lata nie mogliśmy o nim nawet marzyć, więc jak już na stałe zadomowił się w naszych słowiańskich rejonach, przyjęliśmy go ciepło i z otwartymi ramionami.

Liczy się detal

Styl skandynawski to jednak nie tylko zamiłowanie do przestrzeni, minimalizmu i swoistej prostoty czy naturalności wyrazu. Liczy się w nim także ostateczny efekt, który uzyskujemy przede wszystkim, dzięki akcesoriom oraz elementom wystroju. Poza ramkami, które tworzą geometryczną spójność, obrazami czy typografią, istotne są jeszcze detale, choćby w postaci poduszek. To one nadają wnętrzom przytulnego charakteru i rodzinnej atmosfery. W skandynawskich domach odgrywają swoją istotną rolę, ponieważ niejako kontrastują z geometrią kształtów, prostotą formy, minimalizmem, funkcjonalnością, a nawet industrialnym charakterem szczegółów. Poduszki ozdobne stanowią więc konieczny element, zapraszają do domu, sprawiają, że staje się on gościnny i serdecznie wita przybyszów oraz nieznajomych.

Poduszki w stylu skandynawskim


Poduszki skandynawskie nawiązują do zimnego klimatu. Nie powinny nas więc dziwić postaci zwierząt, które niejednokrotnie pojawiają się jako element skandynawskiej grafiki. Sam styl ma bowiem swoje źródło w nieco zimnym i surowym klimacie, gdzie żyją zarówno łosie, wilki oraz inne osobniki, którym nie jest straszny chłód. Na poduszce odgrywają niejako rolę głównego bohatera, dobrego ducha, który zachwyca nas swoją umiejętnością przetrwania i prowadzi, nadaje kierunek. Poduszki ozdobne, na których narysowane są łosie oraz wilki to jak bezkrwawe trofea, sugerujące szacunek dla zwierząt oraz zachwyt nad naturą. Na poduszkach pojawiają się także niejednokrotnie sowy czy koty, które są symbolem mądrości, opanowania i spokoju. Z pewnością przyczyniają się do zachowania harmonii w naszym domowym wnętrzu.
Warto także wspomnieć o delikatnych, geometrycznych wzorach, a także motywach roślinnych, liściastych czy kwiatowych. Poduszki skandynawskie mogą być zarówno przepełnione pastelowymi kolorami, jak i zupełne ich pozbawione, charakteryzujące się bielą, szarością czy odcieniami niebieskiego. Poduszki ozdobne w stylu skandynawskim doskonale współgrają z różnymi stylami wnętrz, od klasyki poprzez to, co najbardziej do nich zbliżone.

Zaufane Opinie IdoSell
4.48 / 5.00 100 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-06
Wszystko zgodne z opisem
2023-09-05
Sxybko sprawnie bezproblemowo.Polecam
pixel